خیرین سال گذشته ۳ هزار میلیارد تومان در مدرسه‌سازی مشارکت کردند
منبع خبر : روابط عمومي
تاريخ خبر : 21/04/1400

رخشانی‌مهر بیان کرد:

خیرین سال گذشته ۳ هزار میلیارد تومان در مدرسه‌سازی مشارکت کردند

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در آیین افتتاح مدرسه «شهید دوستانی» دزفول گفت: جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور سال گذشته بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال در مدرسه‌سازی و توسعه فضاهای آموزشی مشارکت کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خوزستان ، مهراله رخشانی‌مهر امروز چهارشنبه ۱۶ تیرماه در آیین افتتاح مدرسه ۱۲ کلاسه «شهید دوستانی» دزفول با اشاره به توسعه فضاهای آموزشی در خوزستان، گفت: طرحی به نام «آجر به آجر» به منظور جلب مشارکت های آحادمردم و توسعه فرهنگ مدرسه‌سازی در سال گذشته آغاز شد که از محل همین کمک های خرد با مشارکت بیش از یک میلیون نفر در کشور، ۸۰ میلیارد ریال برای مدرسه سازی جمع آوری شد و خوزستان نیز در این طرح رتبه نخست را کسب کرد.

وی گفت: طی سال گذشته ۵۰ درصد مدارس کشور با مشارکت خیران ساخته شد و سازمان نوسازی مدارس کشور همگام با خیران سهم خود را در انجام پروژه های مدرسه سازی مشارکتی با تامین و تخصیص به موقع اعتبارات ادا کرد.

رخشانی مهر با اشاره به اینکه جامعه خیرین مدرسه سازی قدیمی ترین و منسجم ترین نهاد خیرین کشور است. افزود: در چهار سال گذشته ۶۰ هزار میلیارد ریال میزان مشارکت خیران با این سازمان در اجرای پروژه های مدرسه سازی بوده است.

رئیس سازمان نوسازی کشور خاطر نشان کرد: نام‌گذاری مدارس به نام شهدا جنبه تربیتی دارد و طی سال های گذشته تلاش کردیم که مدارس به نام شهدا نام‌گذاری شود و بعد از شهادت سردار سلیمانی ۱۰۰ پروژه فاخر آموزشی را نیز به نام ایشان مزین کردیم.

وی افزود: این مدارس در طول دوره عمر مفید خود دانش آموزان زیادی را تحویل کشور خواهد داد و نام این سردار بر سر در این مدارس می درخشد.

مدرسه شهید دوستانی دزفول از محل پروژه های ملی تخریب و بازسازی با ۱۲ کلاس درس و زیربنای آموزشی ۱۸۵۰ مترمربع و صرف اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

شایان ذکر است امروز با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در دزفول ۱۰ پروژه مدرسه ‌سازی به بهره برداری می‌رسد و عملیات ساخت ۵ پروژه آموزشی و پرورشی نیز آغاز می شود.