رخشانی مهر: بیش از ۸۰ درصد فضاهای آموزشی کشور استحکام کافی دارند
منبع خبر : روابط عمومي
تاريخ خبر : 21/04/1400

افتتاح و کلنگ زنی ۱۵ پروژه آموزشی در دزفول؛

رخشانی مهر: بیش از ۸۰ درصد فضاهای آموزشی کشور استحکام کافی دارند/ میانگین سرانه فضاهای آموزشی ۵.۲ مترمربع است

 رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در حاشیه افتتاح و کلنگ زنی پروژه های آموزشی و پرورشی شهرستان دزفول گفت: ۸۰.۵ درصد مدارس ما استحکام کافی را دارند و متوسط سرانه فضاهای آموزشی در کشور ۵.۲ مترمربع است

 

به گزارش روابط عمومی تداره کل نوسازی مدارس خوزستان ، مهراله رخشانی‌مهر چهارشنبه ۱۶ تیرماه ۱۴۰۰ در حاشیه افتتاح ۱۰ پروژه آموزشی در شهرستان دزفول در گفت و گو با خبرنگاران بیان کرد: آمار مدارس نیازمند تخریب و بازسازی و مقاوم سازی در سال  ۱۳۹۵ حدود ۳۰ درصد بود که در ۵ سال اخیر ۱۰ درصد این فضاها استاندارد و بازسازی شدند.

وی گفت: پارسال خیران مدرسه ساز در کشور ۳۰ هزار میلیارد ریال در امر مدرسه‌سازی مشارکت کردند که سهم خوزستان از این رقم  یک هزار و ۸۰۰‌ میلیارد ریال بود.

 

رخشانی مهر افزود: دولت پارسال ۲۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتباربرای ساخت مدارس تخصیص داد که میزان اعتبار خوزستان یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال بود که کامل تخصیص یافت. امسال نیز ردیف های اعتبارات عمرانی وزارت آموزش و پرورش را کامل دریافت کردیم.

رییس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به سرانه فضای آموزشی هر دانش آموز بیان کرد: فضای آموزشی هر دانش آموز در کشور ۵.۲ مترمربع است که در خوزستان این رقم زیر میانگین کشوری است و باید تلاش شود تا به میانگین کشوری برسد.

 

رخشانی مهر ادامه داد: از سال ۹۶ تا سال ۱۴۰۰ طول دوره ساخت مدارس به شدت کاهش یافته ، در گذشته میانگین پروژه های مدرسه سازی ۹ سال بود که این مدت به سه سال کاهش یافته است.

وی گفت: خیران مدرسه ساز ۲۰ سال است که امر مدرسه سازی را در کشور انجام می دهند و ۵۰ درصد مدارس ساخته شده سال های اخیر در کشور با مشارکت خیران بوده است.

امروز چهارشنبه ۱۵ فضای آموزشی با ۱۰۳ کلاس درس در شهرستان دزفول استان خوزستان با حضور رییس سازمان نوسازی مدارس کشور و مدیران استانی و محلی افتتاح و کلنگ زنی شد. 

رخشانی مهر در ادامه  سفر خود از دو پروژه مدرسه سازی در اهواز بازدید کرد.