دو مدرسه در اهواز افتتاح شد
منبع خبر : روابط عمومي
تاريخ خبر : 14/09/1400

با مشارکت خیرین مدرسه ساز :

دو مدرسه در اهواز افتتاح شد


با حضور مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان دو مدرسه ۶ کلاسه با مشارکت خیرین نیک اندیش حاج یعقوب جوادپور نوحی و سید مصطفی اصل علوی پایدار در منطقه کیانشهر اهواز افتتاح و بهره برداری شدند

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خوزستان ، علی قربانی امروز یکشنبه در آیین افتتاح ۲ مدرسه در منطقه کیانشهر اهواز افزود: ۷۵ درصد از یک هزار و ۳۰۳ کلاس درسی که سال گذشته تحویل آموزش و پرورش خوزستان شد با کمک خیران احداث شدند.

وی اظهار داشت: با اعتماد سازی در مدرسه سازی در استان خوزستان تلاش شده است خیران پای کار بیایند.

قربانی در ادامه با بیان اینکه اهواز به دلیل مهاجرت زیاد ،دومین شهر کشور با جمعیت بالای حاشیه نشینی است گفت: اهواز جزء شهرستان هایی است که مشکل فضای آموزشی در آن زیاد است.

وی افزود : در این راستا و به منظور تامین فضای آموزشی مورد نیاز در مناطق عین ۲ ، کریشان ، کوی علوی ، مهدیس و کیانشهر اهواز در حال مدرسه سازی هستیم.

مدیرکل نوسازی مدارس خوزستان خاطرنشان کرد در حال حاضر ۶۰ پروژه مدرسه سازی در مناطق مختلف شهرستان اهواز در دست اجرا می باشد که از این تعداد ۵۰ مدرسه توسط خیران در دست ساخت است.

وی با بیان اینکه تلاش شده این مدارس با استفاده از مصالح نوین ساخته شود گفت: بزرگترین مدرسه سبز کشور در اهواز با ۲۴ کلاس درس در دست ساخت است.

قربانی ضمن قدردانی از خیرین درساخت فضاهای آموزشی گفت : خوشبختانه امروز مدرسه ۶ کلاسه زنده یاد حاج حمید رحیم زاد اهری در زمینی به مساحت دو هزار و ۵۰۰ مترمربع و زیربنای ۸۵۰ مترمربع با صرف ۲۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و ۶ میلیارد ریال با مشارکت خیرنیک اندیش حاج یعقوب جوادپور نوحی و همچنین مدرسه ۶ کلاسه دخترانه زنده یاد حاجیه خانم عصمت جواد پور نوحی که با صرف ۲۵ میلیارد ریال اعتبار ملی و ۶ میلیارد ریال کمک خیر درمساحت ۲هزار و ۷۰۰ مترمربع و زیربنای ۸۵۰ مترمربع با مشارکت خیر ارجمند سید مصطفی اصل علوی پایدارافتتاح گردید.