انعقاد تفاهم نامه سه جانبه ساخت دارالقرآن در خوزستان
منبع خبر : روابط عمومي
تاريخ خبر : 22/09/1400

انعقاد تفاهم نامه سه جانبه ساخت دارالقرآن در خوزستانتفاهم نامه سه جانبه ساخت دارالقرآن بین اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، اداره کل آموزش و پرورش و مجمع خیرین مدرسه ساز خوزستان منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خوزستان ، علی قربانی در مراسم انعقاد این تفاهم نامه بیان کرد: مراکز دارالقرآن آموزش و پرورش با هدف توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی، تقویت بنیه دینی و اعتقادی دانش آموزان و ارتقاء سطح کمی و کیفی توانایی خواندن و فهم قرآن ایجاد شده است.

 

مدیرکل نوسازی مدارس خوزستان افزود: در حال حاضر ۶۴ مرکز دارالقرآن در استان وجود دارد که در تلاش هستیم برای توسعه این مراکز با کمک خیران فعالیت گسترده ای را داشته باشیم.

وی افزود: برای ارتقاء جایگاه این مراکز و استفاده حداکثری از امکانات آن ها راه اندازی دارالقرآن مرکزی استان و دارالقرآن مناطق و نیز حمایت نرم افزاری از فعالیت های اثرگذار و ماندگار این مراکز از ضروریات است.

مدیرکل نوسازی مدارس خوزستان بیان کرد: برای گسترش فرهنگ و معارف اسلامی و یادگیری قرآن و تقویت انس دانش آموزان و معلم ها با قرآن و با توجه به تاکید وزارت آموزش و پرورش به منظور توسعه کمی و کیفی این مراکز این تفاهم نامه منعقد شده است.