مدرسه ۶ کلاسه صدیقه کبری (س) در اندیکا به بهره برداری رسید
منبع خبر : روابط عمومي
تاريخ خبر : 06/01/1401

با حضور وزیر آموزش و پرورش؛

مدرسه ۶ کلاسه صدیقه کبری (س) در اندیکا به بهره برداری رسید


وزیر آموزش و پرورش در سفر به استان خوزستان، با حضور در منطقه زلزله زده اندیکا مدرسه ۶ کلاسه برکت صدیقه کبری (س) را افتتاح کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خوزستان ، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در آیین افتتاح مدرسه ۶ کلاسه برکت صدیقه کبری(س) در اندیکا گفت: بعد از وقوع زلزله مهرماه سال گذشته در شهرستان اندیکا توجه خوبی به این منطقه محروم شده و پروژه‌های مدرسه سازی با سرعت در حال اجراست.

 

وی ادامه داد: برنامه وزارت آموزش و پرورش حذف مدارس نا‌ایمن و سنگی است. با وجود پراکندگی این مدارس در مناطق کوهستانی و صعب العبور، فعالیت‌های خوبی در این زمینه آغاز شده و صورت گرفته است و اگر شرایط فراهم باشد امیدواریم در مدت دو سال با کمک نیروهای جهادی کلاس‌های درس جدید جایگزین مدارس سنگی شوند.

 

وزیر آموزش و پرورش در خصوص احداث اردوگاه دانش آموزی اندیکا تاکید کرد: احداث اردوگاه دانش آموزی در شهرستان اندیکا ضروری است که در صورت تامین زمین و مکان یابی برای سال های آینده احداث خواهد شد.

 

گفتنی است، مدرسه ۶ کلاسه برکت صدیقه کبری (س) با مساحت یک هزار و ۴۰۰ متر مربع و زیربنای ۶۰۰ مترمربع، با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال، توسط اداره کل نوسازی مدارس خوزستان با مشارکت بنیاد برکت در روستای قاسم آباد شهرستان اندیکا ساخته شده است.