رتبه اول خوزستان در پویش جدید طرح آجر به آجر تا امروز
منبع خبر : روابط عمومي
تاريخ خبر : 08/05/1401

رتبه اول خوزستان در پویش جدید طرح آجر به آجر تا امروز


به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خوزستان ، زیبا صالح‌ پور رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز خوزستان در نشست مشترک مسئولان مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش و نوسازی مدارس خوزستان گفت: سه پویش طرح آجر به آجر را پشت سر گذاشته‌ایم و پویش چهارم نیز آغاز شده است. در پویش اول استان خوزستان رتبه چهارم را در جذب اعتبارات بیشتر به دست آورد و در پویش دوم خوزستان درخشید و به یک‌باره رتبه اول را به دست آورد. هدف افزایش تعداد شرکت‌کنندگان و آشنایی  عموم با این طرح  و ایجاد فرهنگ ایثار بود.

وی افزود: در پویش سوم نیز استان خوزستان همچنان رتبه اول خود را در کشور حفظ کرد. پویش کنونی نیز پویش حضرت ثامن‌الحجج هست و قرار است در آن هشت مدرسه استثنایی در کشور ساخته شود. در این پویش نیز تا امروز استان خوزستان رتبه اول را به دست آورده است و نباید این رتبه را از دست دهیم.

 

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز خوزستان گفت: سند تحول بنیادین، شش نظام‌نامه دارد که یکی از این نظام‌ نامه‌ها مربوط به مشارکت ها است. این نظام‌ نامه‌ها مسیر تحولی بنیادین  آموزش و پرورش را در بر دارد و هدف، دعوت از نیکوکاران برای مدرسه‌سازی است. استان خوزستان خوشبختانه توانسته بیش از بقیه استان‌ها مدرسه بسازد اما نسبت به آنچه که باید باشیم هنوز فاصله داریم پس باید شتاب خود را افزایش دهیم. دولت وظیفه مدرسه‌سازی دارد و اعتبارات در هر صورت مشخص هستند اما آنچه که نیاز است زمینه‌ سازی برای حضور نیکوکاران و به سراغ آن‌ها رفتن و حفظ کردنشان است.

صالح‌ پور یادآور شد: برای حل مشکلات آموزش و پرورش باید دست به دست هم دهیم و انتظار داریم شاهد تحول باشیم؛ اولین قدم نیز تشکیل مجامع خیرین در شهرستان‌ها است.